REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Pod koniec kwietnia w Bełchatowie zostanie otwarta Galeria Bawełnianka [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Pod koniec kwietnia w Bełchatowie zostanie otwarta Galeria Bawełnianka [WIZUALIZACJE]
Dobra informacja dla mieszkańców Bełchatowa i okolic. Po ponad 10 latach oczekiwań, największe centrum handlowe w tym mieście – Galeria Bawełnianka – zostanie w końcu otwarte. Zlokalizowany pomiędzy ulicami: Sienkiewicza, Krótką, Bawełnianą i Pabianicką obiekt powstał na terenie dawnych Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego.
Przy Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce powstanie budynek ze 100 mieszkaniami dla przyszłych funkcjonariuszy [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Przy Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce powstanie budynek ze 100 mieszkaniami dla przyszłych funkcjonariuszy [FILM]
Przy Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce powstanie pięciopiętrowy budynek z podziemnym garażem, w którym znajdować się będzie 100 mieszkań dla przyszłych funkcjonariuszy. W czwartek, 21 kwietnia podpisano umowę na realizację tej inwestycji.
Na warszawskiej Woli powstają dwie 95-metrowe wieże Towarowa Towers [FILMY + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na warszawskiej Woli powstają dwie 95-metrowe wieże Towarowa Towers [FILMY + WIZUALIZACJE]
Trwa budowa dwóch 95-metrowych wież Towarowa Towers położonych w zachodnim centrum miasta, przy ulicy Prostej w Warszawie. To kolejna inwestycja premium Asbud Group w pobliżu Ronda Daszyńskiego.
Będą wygodniejsze podróże koleją na linii łączącej woj. śląskie i łódzkieartykuł
Pokaż artykuł
Będą wygodniejsze podróże koleją na linii łączącej woj. śląskie i łódzkie
Zwiększy się dostęp do kolei na linii łączącej województwa śląskie i łódzkie. Mieszkańcy 11 miejscowości między Częstochową a Chorzewem Siemkowicami zyskają lepsze warunki podróży. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy na realizację prac w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Kolejna kamienica przy ul. Piotrkowskiej odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna kamienica przy ul. Piotrkowskiej odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]
Dobiega końca kolejna inwestycja w ramach miejskiego programu rewitalizacji. Zaniedbana kamienica przy ul. Piotrkowskiej 115 i prowadzący obok niej pasaż zmieniły się nie do poznania i będą teraz ozdobą okolicy.
Sieć niemieckich drogerii dm otwiera kolejny sklep w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Sieć niemieckich drogerii dm otwiera kolejny sklep w Polsce
Sieć niemieckich drogerii dm kontynuuje swoją ekspansje w Polsce. Tym razem otwiera swoją pierwszą drogerię w liczącym blisko 30 tysięcy mieszkańców Krotoszynie, w województwie wielkopolskim.
Wiadukt mostu Poniatowskiego w Warszawie będzie jak nowy [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Wiadukt mostu Poniatowskiego w Warszawie będzie jak nowy [ZDJĘCIA]
Ładniejszy i bezpieczniejszy. Taki będzie wiadukt mostu Poniatowskiego po zakończeniu remontu. Ponad stuletni obiekt przechodzi obecnie konieczną konserwację. Niedawno skomplikowane prace renowacyjne konstrukcji przeniosły się dalej – z ul. Kruczkowskiego w stronę brzegu Wisły. Pomimo prac cała przeprawa jest cały czas czynna dla ruchu drogowego.
Platforma logistyczna Stuart wjeżdża do kolejnego miasta w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Platforma logistyczna Stuart wjeżdża do kolejnego miasta w Polsce
Stuart, platforma logistyczna obecna nad Wisłą od 2020 roku, poszerza swoją obecność i wkracza do kolejnego województwa. Poznań to dziewiąte miasto na mapie Polski, w którym dostępna jest już usługa szybkich dostaw na ostatniej mili.
Hillwood i PHN realizują kolejny etap wielkiego parku logistycznego  w Zgorzelcuartykuł
Pokaż artykuł
Hillwood i PHN realizują kolejny etap wielkiego parku logistycznego w Zgorzelcu
Po intensywnym okresie prac przygotowawczych i projektowych, spółka powołana przez PHN i Hillwood uzyskała pozytywną decyzję na realizację inwestycji drogowej. Droga ta będzie łączyła zjazd z autostrady A4 oraz drogę krajową nr 30 z drogą wojewódzką nr 351 w Zgorzelcu.
Zaawansowane prace na budowie Obwodnicy Metropolitarnej Trójmiasta [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Zaawansowane prace na budowie Obwodnicy Metropolitarnej Trójmiasta [FILMY]
Budimex, jest odpowiedzialny za budowę Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta – kluczowej inwestycji infrastrukturalnej w północnej części kraju. Zrealizowano już m.in. wszystkie konstrukcje nośne obiektów inżynieryjnych a prace w tej chwili skupione są na układaniu warstw konstrukcji nawierzchni z mieszanek mineralno-asfaltowych. Przewidywany termin zakończenia projektu to kwiecień 2025 r.
400 osób straci pracę! Kolejny, wielki globalny koncern zamyka fabrykę w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
400 osób straci pracę! Kolejny, wielki globalny koncern zamyka fabrykę w Polsce
Niestety mamy złą wiadomość. Kolejny globalny koncern zdecydował się na zamknięcie fabryki w Polsce. Tym razem jest to ABB. międzynarodowy koncern z siedzibą główną w Zurychu, w Szwajcarii. Firma działa w takich branżach jak automatyka, robotyka i energetyka; producent stacji i systemów elektroenergetycznych, aparatury elektrycznej, aparatur rozdzielczych wysokich, średnich oraz niskich napięć.
Nowe Centrum Łodzi to wielki plac budowyartykuł
Pokaż artykuł
Nowe Centrum Łodzi to wielki plac budowy
Rynek, parkingi, mieszkania, a nawet kino – to wszystko już niebawem powstanie w Nowym Centrum Łodzi. Prace już trwają.
Zakończył się remont drogi wojewódzkiej 501, łączącej Gdańsk z Krynicą Morskąartykuł
Pokaż artykuł
Zakończył się remont drogi wojewódzkiej 501, łączącej Gdańsk z Krynicą Morską
Budimex zakończył długo wyczekiwaną przebudowę drogi wojewódzkiej DW501, która łączy Gdańsk z Krynicą Morską. Po dwóch latach intensywnych prac, które rozpoczęły się w listopadzie 2022 roku, przebudowa została ukończona pod koniec 2024 roku. Koszt inwestycji wyniósł ponad 100 milionów złotych.
Globalny potentat z kolejną dużą inwestycją w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Globalny potentat z kolejną dużą inwestycją w woj. śląskim
Globalny potentat ArcelorMittal z kolejną inwestycją w woj. śląskim. W dąbrowskiej stalowni rozpoczyna się modernizacja systemu odpylania stacji argonowania. Dzięki tej inwestycji ArcelorMittal Poland zmniejszy swoje oddziaływanie na środowisko i poprawi komfort pracy w hali stalowni. Koszt inwestycji przekroczy 30 mln zł. To kolejna duża inwestycja w tym zakładzie, zlokalizowanym w Dąbrowie Górniczej, po zakończonej niedawno modernizacji pieców Maerza. Dzięki niej emisje pyłowe z wapnialni zmniejszyły się aż 5-krotnie. Łączny koszt tych dwóch inwestycji ograniczających wpływ huty na otoczenie to ponad 70 mln zł.
Polska Grupa Mlekovita da pracę Polakom powracającym z USAartykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Mlekovita da pracę Polakom powracającym z USA
Grupa Mlekovita – lider branży w Europie Środkowo-Wschodniej – to odpowiedzialny społecznie i stabilny pracodawca dla blisko 5 300 pracowników. Dlatego w związku z potencjalnym powrotem Polaków ze Stanów Zjednoczonych, jako jeden z największych pracodawców w Polsce, firma jest otwarta na wsparcie rodaków powracających do kraju.
W miejscu dawnej fabryki w Łodzi powstanie nowoczesne osiedle [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W miejscu dawnej fabryki w Łodzi powstanie nowoczesne osiedle [FILM+WIZUALIZACJE]
Jeden z największych polskich deweloperów zrealizuje kolejną nową inwestycję w Łodzi. Z początkiem 2025 roku nową inwestycję mieszkaniową na Bałutach zaprezentowała firma ATAL, która podjęła się zabudowy terenu po dawnych zakładach włókienniczych przy ul. Hipotecznej 7/9. Deweloper znany z dużych projektów i tym razem stawia na rozmach, zapowiadając na nowym osiedlu realizację ponad 200 mieszkań.
Rewitalizacja Łodzi nie zwalnia tempa [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rewitalizacja Łodzi nie zwalnia tempa [WIZUALIZACJE]
Rewitalizacja Łodzi nie zwalnia tempa. Kolejne kamienice w centrum miasta zostaną gruntownie wyremontowane. Przy Gdańskiej 11 i Rewolucji 1905 r. powstanie w sumie 76 mieszkań i 7 lokali usługowych. Przetargi na wyłonienie wykonawców zaplanowano na koniec stycznia.
Globalny gigant sprzeda swoją fabrykę w Bielsku-Białej. Co z 800 pracownikami?artykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant sprzeda swoją fabrykę w Bielsku-Białej. Co z 800 pracownikami?
Kolejny znany, światowy koncern ogranicza swoją działalność w Polsce. Szwajcarska firma ABB sprzeda zakład produkcyjny zlokalizowany w liczącej ponad 165 tysięcy mieszkańców Bielsku-Białek, w województwie śląskim. Zanim dojdzie do sprzedaży, potrzebna jest jeszcze zgoda organów regulacyjnych oraz spełnienie standardowych warunków finalizacji. Szczegółowe warunki finansowe sprzedaży nie zostały ujawnione.
Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy buduje nowe kogeneracyjne źródło ciepłaartykuł
Pokaż artykuł
Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy buduje nowe kogeneracyjne źródło ciepła
PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, oficjalnie przekazała plac budowy generalnemu wykonawcy – konsorcjum Polimex Energetyka oraz Polimex Mostostal. Nowa jednostka wytwórcza, zasilana paliwem gazowym, powstanie na terenie Elektrociepłowni Bydgoszcz II. Zakończenie całości prac zaplanowano na 2025 rok.
Pod Poznaniem powstanie nowy park handlowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Poznaniem powstanie nowy park handlowy [WIZUALIZACJE]
W aglomeracji poznańskiej powstanie nowy park handlowy. PKB Inwest Budowa otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę parku handlowego w Rokietnicy (powiat poznański, województwo wielkopolskie). To już czwarty projekt rozpoczęty przez inwestora w tym roku. Park handlowy będzie obejmować sześć budynków handlowo-usługowych o łącznej powierzchni około 6 700 mkw.
REKLAMA